top of page

Kdo si z českých občanů dělá srandu?

  • HTV Regional Report
  • Dec 25, 2017
  • 2 min read

"Musíme se Ruska obávat " generál české armády Petr Pavel.

Předseda vojenského výboru NATO (anglicky Chairman of the NATO Military Committee) je nejvyšší vojenský důstojník Severoatlantické aliance (NATO) a nejvyšší vojenský poradce generálního tajemníka ... Současným předsedou vojenského výboru NATO je od června 2015 armádní generál české armády Petr Pavel.

Ruská armáda koupí české letouny L-410

Ruské ministerstvo obrany zakoupí pro potřeby speciálních sil armády 18 letounů L-410 českého původu. Při návštěvě montážního závodu v Jekatěrinburgu to v pondělí prohlásil náměstek ministra obrany Jurij Borisov. Armáda chce letadla upravit pro složité klimatické podmínky.

L 410 ve výzboroji armády členské země NATO - Slovenska !

„Máme pevný kontrakt na 18 letounů. Chceme je využít ve složitých meteorologických podmínkách, pro přistávání na vodě a na sněhu. Tuto modifikaci plánujeme využít i pro potřeby sil speciálních operací,” řekl náměstek Borisov podle agentury TASS. Hodnotu kontraktu agentura neuvádí.

České letouny L-410 se montují v závodě v Jekatěrinburgu na základě kontraktu Uralského závodu civilního letectví (UZGA) se společností Aircraft Industries, která je od roku 2013 stoprocentním vlastníkem bývalé slavné firmy Let Kunovice. Majitelem Aircraft Industries je ruský těžařský holding UGMK.

Dohodu o spolupráci s UZGA podepsal ruský majitel kunovické firmy v červenci 2015.

Samozřejmě zastánci obchodní spolupráce z Ruskem budou tvrdit, že podobné kontrakty právě zachrání tradiční české výrobce a pomáhají významně české ekonomice.

To by samozřejmě bylo v pořádku pokud by šlo o výrobky české mlékarenského průmyslu nebo traktory Zetor. Jen,že majitelem této firmy není český subjekt, ale ruská společnost. Znamená to tedy , že ruská společnost na území členského státu NATO bude vyrábět letadla ve speciální vojenské úpravě pro speciální vojenské jednotky.

Továrna v Jekatěrinburgu chce podle agentury TASS vlastními silami letoun modernizovat. Počítá se s výměnou palubního zařízení za systémy ruské výroby a s rekonstrukcí šasi pro přistávání na sněhu a vodě. Letadlo by mělo být schopné přistávat i na měkkém povrchu mimo standardní ranveje.

Uralský závod navštívil během listopadové návštěvy Ruska prezident Miloš Zeman. Generální ředitel UZGA Vadim Badecha mu tehdy sdělil, že se připravuje vybudování nového montážního provozu, který zajistí stabilní dodávky letadel do Ruské federace.

Ještě jednou tedy zopakujeme. "Letadlo by mělo být schopné přistávat i na měkkém povrchu mimo standardní ranveje." A my se tedy ptáme kde,

V Rusku?

V Sýrii?

V Estonsku nebo Litvě?

Kde mají přistávat ruské speciální jednotky? Stejné speciální jednotky, které jako první přistávaly v roce 1968 na letišti v Mošnově, Pardubicích a Kbelích ?

A co na to tedy říká generál české armády Petr Pavel ? Nějak si totiž nedovedeme představit, že by v ruském Jekatěrinburgu vyráběla česká, německá nebo polská firma vrtulníky pro civilní účely, které by se pak v Belgii předělávaly na vojenské, určené pro speciální jednotky americké armády , umístěné v Německu, Estonsku nebo Rumunsku !!!


 
 
 

Commentaires


Komentáře a poradci

Global Broadcast Consulting

© 2014 by Social Medai Meet. Proudly created with Heulos TV Network Broadcaste Ltd.    20 - 22 Wenlock Road London N17GU England
 

Donate with PayPal
bottom of page