top of page

Medová masáž

Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.

 

Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

 

Medová masáž se osvědčila v především v léčbě civilizačních chorob, z nichž můžeme jmenovat revmatická onemocnění svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronicky únavový syndrom, bolest hlavy a migrénové stavy, deprese, jaterní choroby, slabost ledvin, kožní problémy, neplodnost či menstruační potíže.

 

Medová masáž se provádí na zádech pacienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Medovou masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kloubech, kolenech či obličeji. Při reflexních masážních hmatech se začne aktivovat funkce, která přispívá k vylučování škodlivin z organismu prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla.

 

Po kvalitně provedené medové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. K dozvukům kvalitní masáže a prvotním známkám očisty patří středně vysoká, ale příjemná únava, mírné bolesti hlavy, drobná vyrážka, menší začervenalé skvrny na pokožce, u žen může dojít ke středně silným výtokům. Každý klient však na masáž reaguje individuálně, tudíž může nastat situace, že po masáži nedojde vůbec k žádným negativním reakcím.

 

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba jedenkrát měsíčně, při mírných obtíží postačí návštěva maséra zhruba jedenkrát za dva týdny, při akutních zdravotních problémech je nutné masáž absolvovat jedenkrát týdně.

      Komu je medová masáž určena

Medová masáž je určena především lidem, kteří potřebují oživit a povzbudit oslabený organismus. Všeobecně můžeme říci, že medová masáž je určena široké veřejnosti, osobám všeho věku (doporučená věková hranice je uváděna od 15ti let) a oběma pohlavím. Velice účinně pomáhá lidem, kteří trpí onemocněním či chorobami patřící do skupiny tzv. civilizačních onemocnění.

Pokud trpíte některými z níže vyjmenovaných onemocněních či chorob, bylo by dobré alespoň zvážit možnost návštěvy salonu, ve kterém provádějí medové masáže. K onemocněním, na které je doporučenou absolvovat medovou masáž, patří:

  • deprese a dlouhodobě přetrvávající stresové situace

  • silné a často opakující se bolesti hlavy, silné migrénové stavy

  • různé druhy alergií

  • kožní problémy, ke kterým patří různé druhy ekzémů či psoriáza

  • problémy s usínáním, neklidný a slabý spánek, dlouhodobě přetrvávající nespavost

  • nepravidelná a bolestivá menstruace, silné a štiplavé výtoky

  • chronická rýma, celoroční rýma, časté nachlazení

  • žaludeční a střevní poruchy, pálení žáhy

  • revmatické onemocnění kloubů a svalů, bolestivé stavy

  • jaterní poruchy

  • plísňové onemocnění střev, nepravidelná stolice, časté průjmy

  • celkové oslabení organismu, ochabování vitality, snížená lidská výkonnost

  • poruchy potence a neplodnosti

  • poruchy slinivky břišní

  • chronicky únavový syndrom

Medová masáž se nedoporučuje lidem, kteří trpí alergií na med a lidem s přecitlivělou a ekzematickou pokožkou. Dále se nedoporučuje při onkologických a infekčních onemocněních, horečnatých stavech, nejrůznějších kožních problémech, v oblasti otevřených ran, trombóze, vysokém očním tlaku, žaludečních vředech či krvácení žaludku. Jelikož medová masáž disponuje velkou sílou detoxikace těla, nedoporučuje se její užívání ani těhotným ženám.

Některé zdroje uvádějí, že by se medová masáž neměla provádět na obličeji, na břiše a hrudníku. Medová masáž obličeje se však stala velmi oblíbenou a ženami vyžadovanou masáží, která přispívá k omlazení a vyhlazení pleti. Obličejová masáž však musí být prováděna velmi jemně, medová vrstva musí být tenká a délka masáže by neměla překročit 15 minut.



 Rezervační a informační systém

bottom of page